Kada odlučite da napravite tu boju, Perso koristi tri kertridža za boje i izbacuje tačnu količinu svake boje koje, kada se pomešaju, stvaraju željeni izgled.
Kertridži bi trebalo da imaju dovoljno karmina za 30 korišćenja.
Proces pravljenja pudera bi trebalo da radi na sličan način u smislu da se biraju boje koje odgovaraju nijansi boje vaše kože, ali to nije prikazano tokom demonstracije.
Verzija Perso aplikacije za negu kože uključuje skeniranje vašeg lica iz različitih uglova i uočavanje problematičnih zona, i potom pravljenje jutarnjeg i noćnog režima za negu kože. Za razliku od karmina i pudera koji koriste kertridže sa bojama, u kertridžima za negu kože nalaze se SPF, serum i hidratantna krema.
Svake godine na CES sajmu čujemo za sve više gedžeta koji obećavaju da će primetiti nedostatke na vašoj koži i postaviti ih kao prioritet u vašem režimu za negu kože.
Neke kompanije su izbacile aplikacije koje mogu da prepoznaju probleme i potom daju preporuke za proizvode koji mogu da reše te probleme, dok su druge kompanije ugradile te aplikacije u pametna ogledala koja vrše tu istu funkciju.
Kozmetičke kompanije su usavršile i tehnologiju proširene realnosti za isprobavanje proizvoda. Prošle godine, na primer, Kajli Džener je napravila Instagram filter za svoju liniju karmina. Personalizacija je budućnost koju kozmetičke kompanije grade, a Perso je samo poslednji u nizu gedžeta koji će to pretočiti u stvarnost.