Cena od 179,99 dolara za ovaj pak je prilično visoka, i to verovatno važi za dobar deo ljudi.
Za one koji često putuju ili im je potreban Wi-Fi dok su u pokretu ovo bi mogla da bude prihvatljiva investicija, naročito ako firma plaća.
Ali za ono što Solis X pruža, teško ga je preporučiti kada možete samo da nađete besplatan Wi-Fi u nekom hotelu ili kafiću.
Ako vi niste taj koji plaća uređaj Solis X ili internet koji se potroši, globalne mreže koje Solis X podržava biće njegova najjača odlika.
Virtuelna SIM kartica (vSIM) kompanije Skyroam povezuje se na lokalne mreže u preko 130 zemalja.
Određivanje cena za internet koji troši Solis X je prilično jasno i jednostavno.
Možete da kupite neograničeni internet protok na jedan dan za 8 dolara, ili neograničeni protok na mesec dana za 80 dolara, ili možete da kupite jedan gigabajt podataka za 5 dolara i imate 30 dana da to potrošite.
Tačno je da nije jeftin kao neke druge opcije koje nude brz protok, ali ovaj uređaj možete da ponesete sa sobom.
Takođe ne morate da brinete o tome da li vaš telefon podržava belosvetske mreže, a to nije beznačajna stvar. Samo nemojte očekivati brzine downloada od 200 Mbps.
Pre nego što se opredelite za Solis X, trebalo bi da razmislite gde ćete putovati i za šta planirate da ga koristite.
Ako planirate da se samo povremeno povežete da pošaljete par mejlova i malo prosurfujete internetom, to je sasvim u redu.
Ali ako želite da živite nomadski par meseci i hteli biste da vam obo bude mobilni ekvivalent Wi-Fi mreži koju imate kod kuće, razmislite ponovo.
Dnevni limit će vas usporiti vrlo brzo ako strimujete filmove. Kako god da okrenete, skupo je ako vam je Solis X jedini izvor interneta.
Ako putujete dosta po zemljama Evropske unije, možda bi vam bilo pametnije da kupite lokalnu SIM karticu.
Tako možete da je koristite za povezivanje preko mobilnog hotspota na telefonu sada kada je roming otišao u istoriju.
Zanimljiva objava