OLED ekrani malih dimenzija su specijalitet Samsunga. U godini 2019. se prelazi sa SAMOLED na DAMOLED. Nije više Super već je Dynamic. Sledeća generacija ekrana ispunjava HDR10+ sertifikat za prikaz boja bioskopskog kvaliteta; značajno manje emituje tzv Blue light radi manjeg opterećenja očiju po mraku. Note 10+ ima 91% odnos prednje površine prema površini ekrana. Svi senzori su sklonjeni, a kamera je svedena na malu rupicu na sredini vrha ekrana.
Pozicija selfie kamere na remeti udobnost korišćenja. Po bokovima je samo malo iskrivljen ekran – Samsung se sve više udaljava od prvobitnog (koncepta?) Note Edge, gde je desna strana završavala skroz do kraja i taj zakrivljeni deo je dio zadužen za isporučivanje dodatnih informacija.
Iznad i ispod ekrana su mali zvučnici. Gornji zvučnik ima manju površinu kroz koju emituje zvuk, no po nama je ista količina muzike s obe strane. Stereo zvuk je dovoljno glasan za lično korišćenje, ali ne i da bude centralni izvor multimedije u sobi.
Pozadi je set od 3 pa jedne kamere. Standardna od 12 MP, širokougaona (123°) od 16 MP i 2x zoom od 12 MP, uz četvrtu DepthVision za specijalne efekte od 0,3 MP. Kvalitet je kao kod S10 trija, uz noviji softver za upravljanje kamerama. Video je takođe unapređen i daje još bolju optičku stabilizaciju. Ukupno gledano, Note 10+ je najbolja kamera na telefon, u momentu njegovog predstavljanja.
Obrada visokih rezolucija je data SD855, ili Exynos 9825 čipsetu, sa pratećim Adreno 640 tj. Mali-G76 MP12 grafikama.
Išlo se na sigurnu varijantu. SD855+ nije razmatran.
Neka vas ne brine brzina obrade podataka, sve se trenutno izvršava. Deo zasluge je kod sledeće klase ultra brze memorije UFS 3.0.