Glavna atrakcija na modelu P Smart Z je motorizovana kamera od 16 megapiksela iznad ekrana, ali to je pitanje dizajnerskog potpisa.
Uprkos pop-up kameri, ovaj smartfon srednje klase nije mag za selfije. Slike znaju da imaju preveliku ekspoziciju, manjak detalja i jasno vidljive artefakte.
Takođe je pomalo zabrinjavajuća zamagljenost fotografija. Pored toga, otvor blende od f/2.0 nije veoma osetljiv na svetlost.
Glavna kamera na zadnjem delu ima dva objektiva i otvor blende od f/1.8 kao i autofokus sa detekcijom faze. Glavna kamera od 16 MP ima rezoluciju 4608×3456 piksela u 4:3 formatu, a druga kamera ima rezoluciju 2 MP. Zahvaljujući tom drugom objektivu, možete da napravite bokeh efekte koristeći zamagljenost pozadine.
Kvalitet fotografija nije loš, makar pod dobrim svetlosnim uslovima.
Što se tiče dinamike u fotografijama kao i nivoa detalja, snimci napravljeni modelom P Smart Z su ubedljivi samo do određenog nivoa.
Telefon prikazuje previše pozadinske buke i premalo oštrine.
Aktivni senzor otiska prsta smešten na zadnjem delu telefona je precizan i prilično brz.
Međutim, nakon boimetrijske verifikacije postoji malo kašnjenje dok se ekran zapravo ne upali. Ne postoji funkcija za otključavanje prepoznavanjem lica putem prednje kamere.
IPS-LC ekran ima dijagonalu od 15,2 cm sa rezolucijom od 2340×1080 piskela, što za rezultat ima gustinu piksela od 391 PPI.
Subjektivno gledano, prikaz tekstualnog sadržaja deluje oštro, čak i kod manjih fontova.
Maksimalna osvetljenost od 439 cd/m² je nešto slabije za jedan smartfon srednje klase, naročito uzimajući u obzir senzor za aktivno osvetljenje koji kontroliše osvetljenost ekrana. Stabilnost ugla gledanja ugrađenog ekrana od tečnog kristala je uverljiva, a smanjenje osvetljenja pri gledanju pod uglom je takođe malo.
Pri korišćenju napolju, IPS ekran zbog slabe osvetljenosti ima izraženiju refleksiju – makar u letnjim uslovima sa dosta sunčevog svetla.
Odličan mobitel!