Bežični strimeri i pojačala za striming su trenutno među najpopularnijim komponentama u hi-fi tehnologiji – čini se da svaka audio kompanija učestvuje u akciji. Pored toga što donose tradicionalne hi-fi sisteme u moderno doba striminga, oni su neverovatno svestrani. Većina strimera se takođe može povezati sa televizorom, desktop računarom ili gramofonom. Ako imaju ugrađeno pojačanje – dakle, pojačalo za striming – mogu pokretati i pasivne zvučnike.
NAD C 700 V2 je najnoviji od ovih AiO striminga pojačala. Izdvaja se zbog svog zapanjujućeg dizajna i nije preterano skup.
Kao što naziv V2 sugeriše, NAD C 700 V2 je nova i poboljšana verzija C 700 koja je bila izdata pre nekoliko godina. Ima sličan izgled i funkcioniše na sličan način kao i njegov prethodnik. Dodaje širok spektar opcija za bežični striming preko Wi-Fi (AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect) i Bluetooth (aptX HD). To je BluOS striming pojačalo i zato može biti deo BluOS multi-room sistema.
Pojačalo može pokretati zvučnike do 80 vati po kanalu (na 4 i 8 Ohma). Takođe podržava brojne analogne konekcije, uključujući HDMI eARC, tako da možete direktno povezati televizor i izgraditi kućni bioskopski sistem oko njega. Kao i njegov prethodnik, ovo je audio komponenta koja će, ako samo dodate zvučnike, obaviti ostatak posla.
Novi model ima neka značajna poboljšanja. V2 ima unapređeni ESS Sabre DAC i obećava poboljšan zvuk. Ima Moving Magnet (MM) fono ulaz, tako da možete lako integrisati gramofon u sistem. Kao i ranije, podržava Dolby Digital dekodiranje, ali je sada spreman za Dirac Live (za one koji žele da plate za tehnologiju korekcije prostorije).
Pojačala za striming mogu varirati kada je reč o cenama. Možete kupiti jedno za nekoliko stotina dolara, kao što je WiiM Amp, i potrošiti više na nešto snažnije i dizajnerski fokusiranije, kao što je Naim Uniti Atom. NAD C 700 V2 se nalazi negde na sredini sa cenom od 1.600 dolara.