Midea je napravila kombinaciju veš mašine i robotskog usisivača, i nije toliko glupo kao što zvuči

Novi Midea WashBot zvuči ludo, ali je zapravo veoma pametan.

Postoje uređaji koje ima smisla kombinovati. Na primer, mnogi od današnjih najboljih robotskih usisivača imaju mogućnost brisanja, što znači da mogu da brinu o svim (ili većini) vaših potreba za čišćenjem podova jednim potezom. Međutim, kada je Midea objavila da je napravila hibridni robotski usisivač / veš mašinu, delovalo je kao neobična kombinacija.

Izgleda prilično standardno kao veš mašina, sa malim odeljkom ispod gde robotski usisivač može da se priključi i da se napuni. Dva uređaja funkcionišu uglavnom nezavisno. Pa, zašto ih uopšte kombinovati? Postoji nekoliko velikih prednosti ovog postavljanja, što čini povezivanje robotskog usisivača sa veš mašinom prilično pametnom idejom. 

Midea WashBot

Prva prednost je prostor. Priključci za robotski usisivač koji se sami prazne mogu biti veoma glomazni – posebno ako imaju mogućnosti brisanja, kao što ovaj ima. Potreban je prostor za rezervoare čiste i prljave vode, kao i za posudu za prašinu, kao i mesto za samog robota da se priključi i napuni.

Kad neko ima malu kuhinju, priključno mesto za robotski usisivač zauzima mnogo više prostora nego što bi odvojili za još jedan uređaj, a mora biti blizu utičnice. Kombinovanjem priključnog mesta za vaš robotski usisivač sa veš mašinom, ne gubite prostor na podu.

Naravno, neće biti savršeno za sve – WashBot je viši od prosečne veš mašine, pa ako trenutno imate mašinu ispod pulta, nećete moći samo da je zamenite. Ali ako niste ograničeni visinom, dobro će funkcionisati.

Midea WashBot

Druga velika prednost je što oba uređaja mogu koristiti isti izlaz za čistu i prljavu vodu, tako da robotski usisivač ne treba rezervoare na svom priključnom mestu. Ne samo da to znači da deo priključka na WashBot-u može biti mnogo manji i elegantniji, već znači i da nećete morati ručno da punite ili praznite vodu za robotski usisivač. A čemu služe robotski usisivači ako ne za uklanjanje potrebe za ljudskim trudom? (Moguće je priključiti neke samostalne robotske usisivače sa mogućnošću brisanja, ali to je gnjavaža.)

Veš mašina unapred meša vodu sa deterdžentom da bi stvorila bogatu penu, koja se zatim raspršuje, ravnomerno i pod visokim pritiskom, u bubanj i na veš. Pena je namenjena zaštiti elastičnosti vlakana i premaza na tkaninama, a celokupno ovo postavljanje je dizajnirano da štedi vodu i deterdžent. Umesto tradicionalnih, nezgrapnih dugmadi, WashBot se kontroliše putem elegantnog OLED ekrana.

Midea WashBot

Robotski usisivač nudi brisanje brzinom od 200 RPM i usisnu snagu od 10,000Pa (što je u rangu sa ostalim premijum robotskim usisivačima). Tu je i automatska funkcija sečenja da preseče dugu kosu i spreči zapetljavanje valjaka.

Midea WashBot je već lansiran u Singapuru, i pokazao se popularnim. 

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Yaber T2 Plus: Jeftini prenosivi projektor...

T2 Plus je prenosivi projektor koji savršeno obavlja osnovne zadatke: ima ugrađenu bateriju koja traje dva...

Nova LG tehnologija pomaže u borbi...

Žene se suočavaju sa mnogim promenama i simptomima tokom menopauze. Najčešće su to valunzi. LG je...

Miele rerna ima pametnu funkciju samostalnog...

Nema ništa gore od čišćenja rerne, ali nova Miele-ova kolekcija to radi umesto vas. Najnovija Miele...

Inteligentne funkcija čišćenja u Dreame usisivaču...

Dreame je lansirao svoj najnoviji bežični usisivač za mokro i suvo čišćenje, H14 Pro. Dolazi sa...

Xiaomi C500 pametna kućna sigurnosna kamera...

Svi znamo za kućne sigurnosne kamere, ali da li ste ikada videli kameru sa dve kamere...

Novi globalni FIFA Club World Cup...

Hisense, jedan od vodećih brendova potrošačke elektronike i kućnih aparata, sklopio je prvo zvanično partnerstvo sa...

Hi-Files Show 2024 // 2-3. novembar...

Tradicionalni domaći sajam audio i video opreme HI-FILES SHOW po osamnaesti put će se održati 2....

Fontana za piće za mačke

Petlibro je predstavio Dockstream RFID pametnu fontanu, dispanzer za vodu za mačke koji može pratiti njihove...

TOP 5 DAC uređaja visokog kvaliteta

Najbolji uređaj: iFi Zen DAC V2 - zvuk visoke rezolucije  iFi Zen DAC V2 je kompaktan, svestran...

5 prestižnih EISA nagrada za inovacije...

Čak tri Hisense televizora i dva kućna projektora dobitnici su ovogodišnjih EISA nagrada. Televizori kompanije Hisense (modeli...
Postoje uređaji koje ima smisla kombinovati. Na primer, mnogi od današnjih najboljih robotskih usisivača imaju mogućnost brisanja, što znači da mogu da brinu o svim (ili većini) vaših potreba za čišćenjem podova jednim potezom. Međutim, kada je Midea objavila da je napravila hibridni robotski usisivač / veš mašinu, delovalo je kao neobična kombinacija. Izgleda prilično standardno kao veš mašina, sa malim odeljkom ispod gde robotski usisivač može da se priključi i da se napuni. Dva uređaja funkcionišu uglavnom nezavisno. Pa, zašto ih uopšte kombinovati? Postoji nekoliko velikih prednosti ovog postavljanja, što čini povezivanje robotskog usisivača sa veš mašinom prilično pametnom idejom. 
Midea WashBot
Prva prednost je prostor. Priključci za robotski usisivač koji se sami prazne mogu biti veoma glomazni – posebno ako imaju mogućnosti brisanja, kao što ovaj ima. Potreban je prostor za rezervoare čiste i prljave vode, kao i za posudu za prašinu, kao i mesto za samog robota da se priključi i napuni. Kad neko ima malu kuhinju, priključno mesto za robotski usisivač zauzima mnogo više prostora nego što bi odvojili za još jedan uređaj, a mora biti blizu utičnice. Kombinovanjem priključnog mesta za vaš robotski usisivač sa veš mašinom, ne gubite prostor na podu. Naravno, neće biti savršeno za sve – WashBot je viši od prosečne veš mašine, pa ako trenutno imate mašinu ispod pulta, nećete moći samo da je zamenite. Ali ako niste ograničeni visinom, dobro će funkcionisati.
Midea WashBot
Druga velika prednost je što oba uređaja mogu koristiti isti izlaz za čistu i prljavu vodu, tako da robotski usisivač ne treba rezervoare na svom priključnom mestu. Ne samo da to znači da deo priključka na WashBot-u može biti mnogo manji i elegantniji, već znači i da nećete morati ručno da punite ili praznite vodu za robotski usisivač. A čemu služe robotski usisivači ako ne za uklanjanje potrebe za ljudskim trudom? (Moguće je priključiti neke samostalne robotske usisivače sa mogućnošću brisanja, ali to je gnjavaža.) Veš mašina unapred meša vodu sa deterdžentom da bi stvorila bogatu penu, koja se zatim raspršuje, ravnomerno i pod visokim pritiskom, u bubanj i na veš. Pena je namenjena zaštiti elastičnosti vlakana i premaza na tkaninama, a celokupno ovo postavljanje je dizajnirano da štedi vodu i deterdžent. Umesto tradicionalnih, nezgrapnih dugmadi, WashBot se kontroliše putem elegantnog OLED ekrana.
Midea WashBot
Robotski usisivač nudi brisanje brzinom od 200 RPM i usisnu snagu od 10,000Pa (što je u rangu sa ostalim premijum robotskim usisivačima). Tu je i automatska funkcija sečenja da preseče dugu kosu i spreči zapetljavanje valjaka. Midea WashBot je već lansiran u Singapuru, i pokazao se popularnim.