Jedan nedostatak kod ovih sijalica jeste taj što Bluetooth ima dosta manji domet za povezivanje od bežičnog sistema Zigbee koji su Hue sijalice do sad koristile, i sijalice neće moći da se bežičnim putem da se povežu na internet.
To znači da ćete jedino moći da upravljate njima kada je vaš telefon u dometu sijalica, što je nekih desetak metara.
Ako zaboravite da ugasite svetlo, nećete moći da pokrenete aplikaciju izvan svog doma i ugasite svetlo.
Srećom, Hue sijalice će i dalje dolaziti sa Zigbee uređajem, tako da možete da kupite gomilu Bluetooth sijalica, a ako kasnije poželite da uradite nešto više s njima – da ih kontrolišete dok ste van kuće ili sa veće razdaljine – možete da kupite mrežni uređaj i unapredite svoj sistem. Kompanija Signify, koja pravi Hue sijalice, preporučuje da uzmete mrežni uređaj kada se broj sijalica koje posedujete popne iznad deset.
Bluetooth tehnologija će prvo biti instalirana u tradicionalne A19 sijalice i BR30 sijalice za reflektore iz Hue linije. Cene će ostati otprilike iste kao i do sada: 15 dolara za jednu belu sijalicu (30 dolara za dve)
25 dolara za jednu „belu ambijentalnu“ sijalicu kod koje možete da kontrolišete temperaturu boje; i 50 dolara za sijalicu u boji (90 dolara za dve).
U kompaniji Signify kažu da će još Hue proizvoda sa Bluetooth tehnologijom biti predstavljeni krajem ove godine i sledeće godine.