TOP 5: načina na koje pametni zvučnik može poboljšati vašu produktivnost

Da biste maksimalno iskoristili pametni zvučnik, možda ćete morati da prilagodite način na koji pristupate svakodnevnim zadacima. Tretirajte svoj pametni zvučnik kao pravog asistenta i prepustite mu sve zadatke koje možete, kako biste izbegli prekidanje koncentracije i odvraćanje pažnje sa trenutnog zadatka.

Većina ovih zadataka će raditi sa većinom pametnih zvučnika na tržištu. Koristili smo Google Assistant, Alexu i Siri za testiranje većine ovih funkcija.

4
Skladištenje i preuzimanje informacija

TOP 5

Baš kao pravi lični asistent, vaš pametni zvučnik može zapamtiti stvari koje mu kažete i prisetiti ih se kasnije. Korišćenje ovog je široko, posebno ako u potpunosti prihvatite ovu funkciju. Dok radite na nečemu možete izdavati naredbe svom zvučniku kao što su „zapamti da je Jasonov rođendan 24. oktobra,“ ili „zapamti da je ključ od ulaznih vrata u pregradi za rukavice.“

Zatim se možete prisetiti koristeći naredbe osetljive na kontekst, ili jednostavno pitajte svog asistenta šta ste ga pitali da zapamti. Na Googleu, možete reći „Hej Google, otvori memoriju“ i dobićete listu stvari zapamćenih od ranije. Takođe možete otići na Googleovu stranicu MyActivity da vidite zapamćene stavke i obrišete ih.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Povezani naslovi

Možda Vas interesuje

Aparat za hladnu kafu Mr. Coffee...

Mr. Coffee je odlučio da smo svi čekali dovoljno dugo na hladnu kafu. Upoznajte aparat za...

Yaber T2 Plus: Jeftini prenosivi projektor...

T2 Plus je prenosivi projektor koji savršeno obavlja osnovne zadatke: ima ugrađenu bateriju koja traje dva...

Nova LG tehnologija pomaže u borbi...

Žene se suočavaju sa mnogim promenama i simptomima tokom menopauze. Najčešće su to valunzi. LG je...

Miele rerna ima pametnu funkciju samostalnog...

Nema ništa gore od čišćenja rerne, ali nova Miele-ova kolekcija to radi umesto vas. Najnovija Miele...

Inteligentne funkcija čišćenja u Dreame usisivaču...

Dreame je lansirao svoj najnoviji bežični usisivač za mokro i suvo čišćenje, H14 Pro. Dolazi sa...

Xiaomi C500 pametna kućna sigurnosna kamera...

Svi znamo za kućne sigurnosne kamere, ali da li ste ikada videli kameru sa dve kamere...

TOP 5 marki satova predstavljenih na...

Bulgari   Na ovom sajmu satova u Ženevi, Bulgari je predstavio ukupno sedam novih satova, uključujući tri modela...

Novi globalni FIFA Club World Cup...

Hisense, jedan od vodećih brendova potrošačke elektronike i kućnih aparata, sklopio je prvo zvanično partnerstvo sa...

Hi-Files Show 2024 // 2-3. novembar...

Tradicionalni domaći sajam audio i video opreme HI-FILES SHOW po osamnaesti put će se održati 2....

Fontana za piće za mačke

Petlibro je predstavio Dockstream RFID pametnu fontanu, dispanzer za vodu za mačke koji može pratiti njihove...
Da biste maksimalno iskoristili pametni zvučnik, možda ćete morati da prilagodite način na koji pristupate svakodnevnim zadacima. Tretirajte svoj pametni zvučnik kao pravog asistenta i prepustite mu sve zadatke koje možete, kako biste izbegli prekidanje koncentracije i odvraćanje pažnje sa trenutnog zadatka. Većina ovih zadataka će raditi sa većinom pametnih zvučnika na tržištu. Koristili smo Google Assistant, Alexu i Siri za testiranje većine ovih funkcija.

Brzo pretraživanje weba

TOP 5
Verovatno ste navikli da otvorite novi tab i brzo ukucate pretragu svaki put kada želite da proverite neku činjenicu ili dobijete neku informaciju. Ali, prekidanje onoga što radite može biti kobno za produktivnost. Umesto toga, tretirajte svoj pametni zvučnik kao ličnog asistenta koji može pronaći informacije za vas. Koristite asistenta za brzo odgovaranje na relevantna pitanja, kao što su „kada se piše 's poštovanjem' u pismu“ ili „kada je PlayStation izašao u Japanu?“ Takođe, brzo pretražujte stvari koje vam padnu na pamet („kog dana je Božić ove godine“), ili koristite asistenta da rešite rasprave bez prebacivanja prozora, kartice ili čak uređaja. Google Assistant je posebno dobar u pretraživanju web stranica za informacije, što je i očekivano s obzirom na Googleovu vodeću poziciju u oblasti pretrage.

Skladištenje i preuzimanje informacija

TOP 5
Baš kao pravi lični asistent, vaš pametni zvučnik može zapamtiti stvari koje mu kažete i prisetiti ih se kasnije. Korišćenje ovog je široko, posebno ako u potpunosti prihvatite ovu funkciju. Dok radite na nečemu možete izdavati naredbe svom zvučniku kao što su „zapamti da je Jasonov rođendan 24. oktobra,“ ili „zapamti da je ključ od ulaznih vrata u pregradi za rukavice.“ Zatim se možete prisetiti koristeći naredbe osetljive na kontekst, ili jednostavno pitajte svog asistenta šta ste ga pitali da zapamti. Na Googleu, možete reći „Hej Google, otvori memoriju“ i dobićete listu stvari zapamćenih od ranije. Takođe možete otići na Googleovu stranicu MyActivity da vidite zapamćene stavke i obrišete ih.

Postavljanje Pomodoro (ili drugih) tajmera

TOP 5
Tajmeri su odlični alati za poboljšanje vaše produktivnosti. Pomodoro tehnika je metod dizajniran za poboljšanje produktivnosti tako što deli vreme na radne i periode odmora. Tehnika obično koristi četiri 25-minutna radna prozora sa petominutnim pauzama, praćene dužom pauzom od 20 minuta. Postoje web aplikacije i nativni softveri za korišćenje Pomodoro tehnike, ali možete koristiti bilo koji stari tajmer. Najlakši metod je da koristite pametni zvučnik sa jednostavnom naredbom „postavi tajmer na 25 minuta.“ Samo zapamtite koliko ste sesija završili. Korisnici Alexe mogu koristiti veštine koje automatizuju ceo Pomodoro proces. Samo recite „Alexa, započni moj Pomodoro“ ili „Alexa, otvori Work Tomato“ da započnete. Za Google i Apple asistente, moraćete da se držite osnovnog tajmera.

Brzo dodajte podsetnike 

TOP 5
Aplikacije za podsetnike su ključne, ali funkcionišu samo ako ih koristite efikasno. To obično znači beleženje obaveza čim vam padnu na pamet, pre nego što se zauvek izgube. Pametni zvučnici su savršeni za ovo.  Kao korisnik Apple Reminder-a, ovo je jedna stvar u kojoj Siri zapravo prilično dobro radi. Mogu reći „Hej Siri, podseti me da u sredu odem u teretanu“ i podsetnik će biti na podrazumevanoj listi „Podsetnici“ za kasniju obradu. Alternativno, mogu dodati stavke u specifične liste kao što su „dodaj novi pametni sat na moju listu za crni petak“ i tome slično.  Google i Amazon asistenti takođe to mogu učiniti, sa Google-ovim Akcijama za Asistenta koje vam omogućavaju da razgovarate sa servisima kao što je Todoist. Alexa takođe ima nezvanične veštine za aplikacije kao što je Microsoft To Do („Alexa, počni listu obaveza“).

Dobijte Informacije o saobraćaju i vremenu 

TOP 5
Produktivnost može značiti pažljivo upravljanje vašim vremenom kako biste krenuli na vreme, ili odlučivanje da li je najbolje krenuti ranije i pešačiti ili ići prevozom zbog vremenskih uslova. Vaš pametni zvučnik može sve ovo učiniti, samo pitajte „kakav je saobraćaj“ ili „da li će danas padati kiša?“  Ovo zavisi od toga da vaš uređaj ima ažurirane informacije o lokaciji ili relevantne dozvole. Za Google Asistenta, moraćete da koristite Google Home aplikaciju da postavite lokaciju vašeg uređaja u skladu s tim. Tako možete imati pametni zvučnik na poslu koji vam daje relevantne informacije koje se razlikuju od onih koje imate kod kuće.  Ovo je sjajno za planiranje ruta, jer možete pitati „kakav je saobraćaj odavde do Avale,“ da biste dobili pregled uslova i procenjeno vreme putovanja.