Untrašnji izgled
U unutrašnjosti, Serija 3 je temeljno preuređena, a promene su dramatičnije. Uzanu komandnu tablu krase definisane brazde. Tu je i pregršt luksuznih detalja, poput izreckanih metalnih prizmi koje formiraju ivice točkića za pomeranje otvora klima uređaja, kao i spoljni deo iDrive točkića.
Površine presvučene kožom i aluminijumski detalji su na nivou onih iz flegšip vozila. Svaka površina koju dotaknete odiše vrhunskim kvalitetom, osim plastičnog poklopca za prostor za odlaganje sitnica ispod centralne konzole. Krovni otvor je duži za 10 cm.
Instrument tabla sada ima više prostora u sredini za informacije sa putnog kompjutera, ne samo zato što je ekran od 8,8 inča sada veći, nego i zato što su dizajneri obrnuli smer u kome ide kazaljka tahometra sa desne strane – on sada pokazuje obrtaje suprotno od smera kazaljke na satu, što zahteva malo prilagođavanja.
Dizajneri su takođe i postavili ekran centralne konzole u ravni sa instrument tablom tako da se dobija „horizont informacija“, kaže Amatino.
Međutim, dok su preuređivali centralnu konzolu, u BMW-u su pomerili menjač i mnoge od komandnih dugmića malo unazad, tako da vozač mora da isturi lakat i savije ručni zglob kako bi podesio mnoge od komandi, u poređenju sa interfejsom na izlaznom modelu koji je veoma lak za korišćenje.
A možda najveća promena je u menjanju režima vožnje, koji se sada biraju pritiskom na zasebne dugmiće koje ne možete napipati (stari model je imao rigidno dugme koje kliknete da biste promenili režim), tako da vozač mora da skrene pogled s puta da bi video koje dugme pritiska.
Za volanom nove trojke, najupečatljiviji element je povratak čvrstine kod vešanja. Ovaj novi model napada nepravilnosti na drumu bez pardona.
BMW je instalirao standardne hidraulične amortizere na povratnom hodu na prednjim točkovima i na kompresijskom hodu pozadi.
M Sport verzije imaju i opcionalno prilagodljivo vešanje sa električnim amortizerima.