Innovation Day u Beogradu by Schneider Electric

Povećana potrošnja električne energije i razvoj novih tehnologija glavni su trendovi i izazovi koji se nalaze pred nama, zaključak je Konferencije o inovativnim rešenjima iz oblasti upravljanja električnom energijom i automatizacijom Innovation day, koja je po prvi put održana u Srbiji, u organizaciji kompanije Schneider Electric. Konferenciji je prisustvovao i ministar energetike i rudarstva u Vladi Republike Srbije, Aleksandar Antić.

Na konferenciji su predstavljena rešenja koje je kompanija Schneider Electric razvila, koja počivaju na savremenoj tehnologiji poput IoT i omogućuju automatizaciju na svim nivoima poslovanja. Glavni proizvod kompanije je EcoStuxture platforma, koja služi kao osnova za upravljanje, vođenje, automatizaciju i optimizaciju sistema lokalno ili u cloudu.
Tako se na primer upotrebom EcoStruxure Building platforme uvode značajne uštede u zgradama koje su veliki raspinici energije.

Pametne fabrike u kojima su svi procesi potpuno automatizovani ne predstavljaju daleku budućnost zahvaljujući EcoStruxure Plant platformi, koja se već uveliko primenjuje širom sveta, u kojima je produktivnost je povećana za sedam procenata, dok energetske inovacije dostižu uštede i do 30 procenata.

„Potreba za digitalnom transformacijom upravljanja energijom i automatizacijom je višestruko značajna, a njena moć je velika. Pored toga, u uslovima kada se pred nas postavljaju novi izazovi po pitanju trošenja resursa, izuzetno je važno da pronađemo rešenja koja su pre svega održiva i ekonomski isplativa, a koja umnogome doprinose boljem i kvalitetnijem životu“ – naglasio je Dejan Marković, generalni direktor kompanije Schneider Electric za Srbiju i Crnu Goru.

Ministar Antić pozdravio je ulaganja kompanije Schneider Electrik u Srbiji. „Posebno je važno pomenuti da Schneider Electric u Novom Sadu ima svoj razvojni centar koji proizvodi međunarodno priznati softver za distribuciju energije ADMS. To je u jedan od naših najboljih izvoznih proizvoda u oblasti softverske proizvodnje, koji zadovoljava čak i najzahtevnija tržišta, poput nemačkog“, rekao je Antić.

Schneider Electric je predstavio i Ecostruxure IT rešenje za upravljanje infrastrukturom data centara zasnovano na cloud tehnologiji, rešenja za punjenje električnih vozila, a reči je bilo i o ADMS softveru, koji nastaje u razvojnom centru kompanije u Novom Sadu (SEDMS NS) i slovi za najnaprednije rešenje na svetu koje omogućava upravljanje sistemima za distribuciju električne energije.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Nova era mobilnih mreža stiže u...

Huawei Technologies je u okviru evropske turneje i u Srbiji predstavio inovacije i rešenja koja koriste...

Da li je istina da sedenje...

Miopija znači da možete jasno videti stvari koje su blizu, ali imate problema sa vidom predmeta...

TECNO pomera granice AI fotografije

Na godišnjem događaju Future Lens 2024, inovativni tehnološki brend TECNO predstavio je tri najnovija tehnološka dostignuća:...

INTUIT DOME: izgrađen za navijače i...

Los Anđeles je predstavio svoje najnovije sportsko čudo – Arenu u Inglevudu, koja će biti korišćena...

Bluetooth 6.0 je zvanično lansiran

Postoji velika verovatnoća da se oslanjate na Bluetooth više nego što mislite, čak i ako možda...

Primena AI rešenja u Srbiji je...

Aleksandar Marinković, direktor kompanije ASEE u Srbiji, istakao je na konferenciji Innovate with Data da je...

Otkrivamo kako moderni radni prostori unapređuju...

Danas zaposleni žele više od onoga što nude tradicionalne kancelarije. Zastareli, jednolični prostori u kojima je...

Milisav u razmišljanju: ChatGPT dobija ozbiljnu...

Novi o1 model, sada dostupan u ChatGPT-u, sada 'razmišlja' pre nego što odgovori – i počinje...

Šest nivoa autonomnog rada

U narednoj deceniji, šest nivoa autonomnog rada će prvo unapređivati kapacitete, a zatim potpuno zameniti zadatke,...

Veštačka inteligencija ne može biti svesna...

Sećate se HAL 9000, Dejvida iz filma Prometej i svih onih zabavnih, zlih inteligentnih robota i...