Panasonic testira staklene solarne panele koji proizvode električnu energiju za zgrade

Panasonic testira staklo koje proizvodi energiju i očekuje da će početi da ga prodaje do 2028. godine

„Perovskitske“ solarne ćelije su integrisane sa staklom da bi proizvele fotonaponski sloj koji je debljine samo jedan mikron, a smešten je između dva staklena supstrata. Proces proizvodnje koristi kombinaciju Panasonic-ove originalne metode nanošenja mastila pomoću inkjet štampe i laserske obrade. Tako bi se proizveli veliki paneli različitih dimenzija koji ostaju dovoljno transparentni da bi mogli da služe kao prozori.

Panasonic kaže da je postigao efikasnost konverzije od 17,9%, što je najviši nivo efikasnosti konverzije za perovskitski modul veći od 800 kvadratnih centimetara. Tvrdnja je nezavisno potvrđena od strane Američke Nacionalne Laboratorije za Obnovljivu Energiju.

Kako bi testirali prototip staklenih panela koji proizvode energiju, Panasonic ih je instalirao u model kuće izgrađene za Fujisawa održivi pametni grad u prefekturi Kanagava, u Japanu. Performanse stakla će biti nadgledane tokom godine, sa očekivanim završetkom testa do kraja novembra 2024. godine.

Panasonic je počeo da razvija ovaj tip solarnih ćelija još 2014. godine i sada planira da ih učini dostupnim za upotrebu u različitim zgradama do 2028. godine. Predstavnik Panasonic-a je objasnio da će koristiti njegovu efikasnost koja je među najvećima na svetskom nivou kao prodajni argument… svako mesto na svetu gde se koristi staklo je potencijalno tržište, kao što su kancelarijski prozori i svetlarnici u tržnim centrima.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Povezani naslovi

Možda Vas interesuje

Preplavljeni pozivima prevaranata? Imamo jednostavno rešenje...

Većina nas nosi mobilne telefone gde god da idemo. Koristimo telefone za gotovo sve osim za...

Kako funkcioniše veštačka inteligencija?

Alan Turing se pitao: mogu li mašine da misle? Šta čini da se „nešto“ smatra inteligentnim?...

Novi modeli kombajna CR11 i CR10

Novi vodeći model kombajna New Holland CR11, pridružio se modelu CR10, sa novim dizajnom sledeće generacije....

Helm.ai VidGen−1: Generativni AI video...

Helm.ai, vodeći dobavljač naprednog AI softvera za visokokvalitetne ADAS sisteme, autonomnu vožnju nivoa 4 i robotsku...

Potpuno nova LG toplotna pumpa koja...

Kompanija LG Electronics predstavila je najnoviju R290 monobloc Therma V toplotnu pumpu. Ovaj inovativni uređaj podjednako...

Da li su vibrirajuće seksi igračke...

Dugo su vibratori bili prvi izbor za žene ili osobe sa vulvom kada je u pitanju...

Ekspert upozorava ljude na korišćenje friteza...

Friteze na vruć vazduh su zamenile pse kao najbolji čovekov prijatelj u poslednjih nekoliko godina, ali...

Dva najvažnija načina na koja će...

Nema sumnje da je dolazak velikih jezičkih modela i AI chatbotova poput ChatGPT-a i Google Geminija...

Google proglašava kraj World Wide Weba

Nijedna kompanija nije toliko nerazdvojna od World Wide Weba kao Google, koji je pretragu interneta učinio...

TOP 5 aplikacija koje će vam...

Airalo Ako vaš plan mobilne mreže ne uključuje međunarodni roaming, možete se suočiti sa visokim troškovima za...
„Perovskitske“ solarne ćelije su integrisane sa staklom da bi proizvele fotonaponski sloj koji je debljine samo jedan mikron, a smešten je između dva staklena supstrata. Proces proizvodnje koristi kombinaciju Panasonic-ove originalne metode nanošenja mastila pomoću inkjet štampe i laserske obrade. Tako bi se proizveli veliki paneli različitih dimenzija koji ostaju dovoljno transparentni da bi mogli da služe kao prozori. Panasonic kaže da je postigao efikasnost konverzije od 17,9%, što je najviši nivo efikasnosti konverzije za perovskitski modul veći od 800 kvadratnih centimetara. Tvrdnja je nezavisno potvrđena od strane Američke Nacionalne Laboratorije za Obnovljivu Energiju. Kako bi testirali prototip staklenih panela koji proizvode energiju, Panasonic ih je instalirao u model kuće izgrađene za Fujisawa održivi pametni grad u prefekturi Kanagava, u Japanu. Performanse stakla će biti nadgledane tokom godine, sa očekivanim završetkom testa do kraja novembra 2024. godine. Panasonic je počeo da razvija ovaj tip solarnih ćelija još 2014. godine i sada planira da ih učini dostupnim za upotrebu u različitim zgradama do 2028. godine. Predstavnik Panasonic-a je objasnio da će koristiti njegovu efikasnost koja je među najvećima na svetskom nivou kao prodajni argument… svako mesto na svetu gde se koristi staklo je potencijalno tržište, kao što su kancelarijski prozori i svetlarnici u tržnim centrima.